начало

Съдът премахна такси за адвокати на Столичната община – препятстват правото на защита Съдът премахна такси за адвокати на Столичната община – препятстват правото на защита

ОСНОВАНИЕ ЗА НЕПОДНОВЯВАНЕ НА СУМПС

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ОСНОВАНИЕ ЗА НЕПОДНОВЯВАНЕ НА СУМПС

Мнениеот razlichen » 21 Фев 2012, 10:16

Здравейте, според Вас основание ли е неплащането на фишове за неподновяване на СУМПС. Въпреки разпоредбата на чл. 159, ал.2 от ЗДвП, считам, че държавата има ред за събиране на вземанията си и не би трябвало да отказва извършването на адм. услуги. Има ли практика на ВАС?
razlichen
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 12 Фев 2009, 22:33

Re: ОСНОВАНИЕ ЗА НЕПОДНОВЯВАНЕ НА СУМПС

Мнениеот iva_sh » 25 Фев 2012, 20:51

нормата на чл. 159, ал. 2 от ЗДвП е неясна - трудно може да се разбере кой е подлогът в изречението /водача или собственика на МПС/. Не е посочено и кои глоби се имат предвид - дали само тези по ЗДвП или и по други закони, които се водят на отчет в Пътна полиция /НК, КЗ и т.н./. Ако това са глоби само по ЗДвП пак не е ясно дали това са глобите по НП за които могат да се налагат ПАМ по чл. 171, т.1 "д" от ЗДвП или всякакви други глоби. Не трябва да се забравя, че както обикновеният фиш, така и електронният фиш по ЗДвП са приравенени на НП относно реда за изпълнение на наказанията. Нормата на чл. 159, ал.2 от ЗДвП е форма на държавна принуда, установена със закон. Така че отказът да се извършват услуги при неплатени глоби е законосъобразен. Спорно е доколкото за неплатени глоби по този закон извън срока по чл. 190, ал.3 от ЗДвП може да се налага ново наказание по чл. 185 от ЗДвП. Може би и това е законно, след като за налагането на ПАМ по чл. 171, т.1 "д" законът изисква да е установено наруение по чл. 157, ал. 8 от ЗДвП /този текст е трудно приложим - трябва много да се обяснява каква е връзката/.
iva_sh
Потребител
 
Мнения: 510
Регистриран на: 07 Ное 2008, 01:07


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 42 госта


cron