Страница 1 от 1

продажба на имот

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2005, 20:22
от Yan
Имам следния въпрос.
Родителите ми са разведени от 4 год. Има имот придобит по време на брака и след моето раждане.След развода майка ми не е търсила нищо. Баща ми е алкохолик които няма роднина с които да си говори вече, всички ги е гонил вклучително и мене , единствено майка му живее при него при постоянен психически дори и физически тормоз.
Въпросът ми е може ли да продаде имота при положение че една част е на майка му присана за "гледане на родител" и може ли да се спре тормоза който опражнява на майка си.

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2005, 20:28
от Гост
НЕ ТЕ РАЗБИРАМ ТОЦНО ЧИИ Е ИМОТА В МОМЕНТА И КАКВА Е РОЛЯТА НА БАБА ТИ

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2005, 20:32
от yan
имота е къща и се води на негово име . а баба ми е най потарпевша ж случая

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2005, 00:51
от Гост
Баба ви му е прехвърлила имота срещу издръжка и гледане ли?

МнениеПубликувано на: 29 Авг 2005, 09:10
от Yan
да точно

Ами...

МнениеПубликувано на: 29 Авг 2005, 10:47
от gery
Направете постъпки за разваляне на договора за издръжка и гледане. Така ще решите струва ми се най-благоприятно този проблем. При завеждане на иска, исковата молба се вписва в Агенция по Вписванията и трябва някой да е луд за да купи имот, срещу който има насочена искова претенция. Държавната такса е 4% от материалния интерес, но ако баба ви е с инвалидност и няма други имоти може да се опита освобождаване от държавна такса и разноски по делото.
Желая ви късмет и успех!

МнениеПубликувано на: 29 Авг 2005, 16:51
от галина
Баща ви може да продаде имота!Това,че имотът му е бил прехвърлен срещу задължение за издръжка и гледане не е обстоятелство,което да попречи да попречи да бъде прехвърлена собствеността.Обстоятелството,че едно лице е получило имот срещу задължение за издръжка и гледане на друго лице не го лишава от възможността да прехвърли имота другиму.Задължението за издръжка и гледане на едно лице от друго не е в пряка зависимост от въпросния имот,т.е.лицето може да отчужди имота и пак да продължи да изпълнява задълженията си за издръжка и гледане на лицето прехвърлило му имота.Има и практика в тая насока.Друго би било ,ако лицето си е запазило право на ползване.То тогава действително никой не би купил имот с баба,която върху ведно с имота и би станал пълноправен собственик, едва когато настъпи биологическата развръзка.