Страница 1 от 1

Неспазване на договор

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2004, 13:56
от Манев
Имам помещение отдадено под наем за магазин на фирма. Собственика на фирмата не спазва договора, който сме подписали. Не си плаща консумативите - ток, вода и парно, които според договора са за негова сметка. Отделно ми дьлжи наем за два месеца. В момента още ползва помещението, като се увьрта и не иска да плаща, а само ме зальгва да чакам. Може би иска да се изнесе без да ми плати. Какво е редно да се направи в този случай? Имали ли сте подобен проблем и как може да се разреши, при положение, че наемателя няма доходи, тьй като не си поднови разрешителното за тьрговия и от ХЕИ му казаха да си разпродаде стоката и да затваря, но той не ще и да чува. А аз искам да вляза вьв владение на имота си, за да мога да го предоставя на друг наемател. Очаквам компетентния ви отговор, като предварително Ви благодаря.

Re: Неспазване на договор

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2004, 17:53
от danbe
ОТПРАВЕТЕ СИ ВЪПРОСА КЪМ АДВОКАТ И КАТО СИ ПЛАТИТЕ КОНСУЛТАЦИЯТА ЩЕПОЛУЧИТЕ НАЙ-ВЕРОЯТНО КОМПЕТЕНТЕН ОТГОВОР.А НЕ ПОСЛЕ ДА СЕ ХВАЛИТЕ ЧЕ ОНИЯ БАЛЪЦИ ОТ ФОРУМА МИ КАЗАХА БЕЗПЛАТНО ВСИЧКО.
БЪЛГАРИНА ТРЯБВА ДА СЕ НАУЧИ ДА ПЛАЩА .

Re: Неспазване на договор

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2004, 20:56
от безплатен съветник
Платете на две яки момчета, да го изхвърлят с багажа, сменяте бравата и толкоз.
А ако дадете пари на някой като долния отчаян адвокат, считайте ги със сигурност загубени за нищо и завинаги - това е най-точното право в БГ, от опит го знам.

Re: Неспазване на договор

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2004, 16:14
от monteskio.
Здравейте,
Относно възвръщане на владението на имота селдва да се приложи разпоредбата на чл. 126 "ж" ал.2 от ГПК. Съгласно тази норма, ползвател,които не предава владението на имота след покана от собственика, може да бъде изведен принудително. Изрична законова предпоставка, е отправен анотариална покана. Процедурата е следната:
Отправяте нотариална покана по наемателят Ви. тъй като от поставеният от Вас казус, разбрах, че е юридическо лице, то поканата следва ба бъде изпратена на адреса на седалището на търговеца, като дадете определен срок за напускане.
В случай, че наемателят не Ви предаде владението в уговореният от Вас срок, Вие имате право да подадете Молба по Районния съд по местонахожението на имота, с правно основание чл. 126 ж ГПК. Съдът, в 7-дневен срок проверява обстоятелствата и ако фактите отговарят на действителността - издава заповед за възстюновяване на владението. При подаване на молба не се заплаща държ.такса, а тя се определя и възлага след върху страната, против която е взета решението.
Относно дължимото наемно възнаграждение За действително претърпените вреди от забавата наемодателят има право на обезщетение по общия ред за претърпени загуби и пропуснати ползи.(л. 45 ЗЗД наемодателят може да развали договора за наем, като даде на наемателя подходящ срок за плащането му, което е предупреждение, че ще счита договора за развален, ако наемът не бъде платен в посочения период. Тъй катодоговорът е сключен в писмена форма, предупреждението също трябва да се направи писмено. Вземането за наем се погасява с изтичането на 3 год.давност.
Относно неплатените текущи разходи - едва след тяхното заплащане от ВАша страна - имате право да подадете искова молба за непозволено увреждане съгл.
чл. 45 ЗЗД




MONTESKIO

Re: Неспазване на договор

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2004, 20:15
от alexander_tonev
Тези дела /чл. 126 "ж" ал.2 от ГПК. -бързо производство за изваждане на наметале или ползвател/ много трудно минават пред СРС, при всички случаи ще трябва адвокат.

Re: Неспазване на договор

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2004, 20:42
от галина
Колегата е прав,че трябва да се обърнете към съда,но да не ви отчайвам,там процедурата е доста тромава.В един момент ще започнете да съжалявате,че сте тръгнали да си търсите правата по съдебен ред.А що се отнася до това да влезете в имота си-то просто го направете.Никой не може да ви спре.За съжаление така стоят нещата.Просто се чудя защо сте го чакали до сега, а не сте предприели никакви мерки.И все пак ви желая УСПЕХ!

Re: Неспазване на договор

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2004, 13:01
от ippon
без адвокат няма да стане

Re: Неспазване на договор

МнениеПубликувано на: 20 Окт 2004, 21:09
от Anastassia Terzieva
OO DA KAK LI NE...
A ZA SAMOUPRAVSTVO CHUVALI LI STE?!?

Re: Неспазване на договор

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2004, 17:15
от 555
А за отказ да се образува наказателно производство по чл.323 от НК с указание за гражданскоправен характер на правоотношенията....На практика при налични договорни отношения почти никога не се образува наказателно производство!!!

Re: Неспазване на договор

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2004, 02:19
от Bom
po 126 g e malko veroiatno po skoro sudiata shte vi "preporucha" v opredelenieto da prediavite isk po burzoto proizvodstvo

Re: Неспазване на договор

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2004, 09:15
от vagabon4o
най-бързото и ефикасно решение е да го изхвърлиш на улицата и да пиеш една студеня вода за парите,които ти дължи но поне няма да ти заема помещението и ще си го дадеш под наем.Тъй като той работи все още като отвори просто отиди и го изгони,даже ока има обзавеждане някакво в магазина го остави ,за да си приспаднеш от задълженията му.Ти си собственик и след като не ти плаща направо си го гони.Законовата процедура по изваждането му е доста тромава и освен допълнителни разходи нищо повече няма да ти донесе,ще можеш да го извадиш след около година и това което ти дължи никога няма да получиш защото той просто няма да ти го плати.